Hungaroringen kezdetét vette az RRC Suzuki Bio Kupa 2012-es szezonja

2012-04-29 13:00 |

Új versenyzőnkkel Takáts Ákossal elrajtolt a 2012-es Suzuki Kupa

A Zsille Motorsport a 2012-es évadban egy újabb kupasorozatban, a Suzuki Kupában Takáts Ákossal a volán mögött, bizonyíthatta csapatunk a szakmai felkészültségét. Ennek megfelelően az első Hungaroringen lebonyolításra kerülő versenyhétvégére a minél előkelőbb pozíciók megszerzése valamint a további kiváló folytatáshoz szükséges alapok letételét tûzte ki célul maga elé. A futamok elötti teszteken elért eredmények alapján bizakodva vártuk a megmérettetést. Sajnos nem úgy sikerült ahogy azt Ákos és a csapatvezetés is várta, hiszen a kvalifikáción csak a 10. pozíciót sikerült megszereznünk, ami előrevtítette, hogy nehéz hétvége elé nézünk. A Suzuki Kupa 2012-es évad 1. futamán a 10. míg a 2.-on egy helyet javítva a 9. pozícióban intették le a kockás zászlóval Takáts Ákost. Kicsit csalódottan zártuk a hétvégét hiszen szerettük volna ott folytatni ahol Ákos a tavalyi szezont befejezte, a mezőny elejében, de ehhez ezen a hétvégén az egyenesekben nem volt meg a megfelelő végsebességünk, így értékes másodperceket veszítettünk mindkét hétvégi futamon. A hétvégén szerzett rengeteg pozitívum mellett, a következő hétvégére, bízva a csapat profizmusában, megkeressük és elemezzük a gyengébb teljesítmény okait és ezeket orvosolva már harcban szeretnénk lenni a mezőny elejével, amit a csapat és Áki kvalításai indokolnak is.