Felemás hétvége a Slovakia Ringen

2012-06-11 08:00 |

Takáts Ákos és Birizdó Imre felemás hétvégét zárt a Slovakia Ringen

A Zsille Motorsport pilótái felemás hétvégét zártak a Slovakia Ring június 08-10.-e között rendezett FIA GT1 World Championchip betétfutamain. A Suzuki Kupában ezen a hétvégén fortuna nem állt mellettünk, hiszen Takáts Ákos kormányozta suzuki egy szerencsétlen versenybaleset során  az 1. futamban megsérült és a 4.helyről volt kénytelen feladni a versenyt. Pedig az előző hétvégét elemezve már az edzések és a kvalifikáció során is látszott, hogy a csapat erőfeszítései eredményre vezettek, hiszen sikerült tartani a tempót az elöl haladókkal és csatázni a legjobb helyekért, ami fontos lett volna a vasárnapi futam és a bajnokság szempontjából. A futam után a ATB megvizsgálta az autót és a bukókeret deformálódása miatt elvették a gépkönyvét, így a második futamra Ákos tehnika nélkül maradt, így pontjai számát nem gyarapíthatta. Sajnálhatjuk hiszen a tempónk meg volt ahhoz, hogy már a hétvégén esetleges dobogós helyezésekkel próbáljunk felzárkózni a bajnokságban élen állókhoz.
Másik pilótánknak Birizdo Imrének aki a SEAT Leon Kupában érdekelt, a kategóriájában csekély nevező ellenére a hétvége folyamán sikerült ellenfeleket találni a nívós mezőnyben, hiszen a jobb versenytechnikával rendelkező, ETCC-ben is induló pilótákkal tartotta a lépést mindaddig, amíg Imit az 1.futam 8. körében egy gumidefekt a kavicságyban nem a kényszerítette a célegyenes végén. A vasárnapi 2. futamokra már csak Iminek szoríthattunk és bíztnuk abban hogy az előző napi szerencsétlenségek elkerülik a csapatot. A reggeli nedves aszfalton Imi bizonyította kvalítását, hiszen a sokkal erősebb és gyorsabb Porsche GT3-asokat felsorakoztató mezőnybe, sikerült maga mögé utasítani közülük és az előző napi játszótársaival szemben sikeresen abszolválta a futamot és az előkelő abszolút 7. helyen ért célba.